Współpraca

e-Twinning e-Twinning
Comenius Comenius
test
Strona główna / Aktualności / Dzień zielony – Powitanie wiosny
Dzień zielony – Powitanie wiosny PDF Print

W piątek 21 marca 2014r w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień zielony- dzień drzewa, którym w radosnej atmosferze pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Tego dnia zarówno w ubiorach dzieci, jak i pań dominował kolor zielony, wszyscy wyglądali prawie jak „żabki”. Dzień zielony był świetną okazją do realizacji założeń programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, a mianowicie wzbogacania wiedzy na temat zdrowego odżywiania się, korzyści płynących ze spożywania nowalijek, warzyw i owoców, jak również rozwijania świadomości ekologicznej i umiejętności współdziałania w zespole.

Dzień ten rozpoczął się zdrowym śniadaniem. Na kanapkach królował kolor zielony, a nowalijki szybko znikały z talerzy.

Uroczystość powitania wiosny upłynęła na wspólnej, radosnej zabawie. Były zabawy, pląsy i śpiew, gra w zielone. Wychowankowie z wszystkich grup wiekowych prezentowali przed kolegami swoje umiejętności recytatorskie i wokalno- taneczne. Ten dzień obfitował w wiele konkursów i quizów. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały soki, warzywa i owoce na podstawie wrażeń smakowych, dorysowywały brakujące elementy, wykonały taniec żab z balonami. Wszystkie dzieci świetnie dały sobie radę - w nagrodę zwycięzcy nagradzani byli wielkimi brawami. Było dużo śmiechu - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich - kolorowy, witaminowy, marchewkowy.

Po tańcach i zabawach wszystkie przedszkolaki chętnie zjadły zupę szpinakową i wykonały zadania plastyczne wyznaczone przez Panią Wiosnę w swoich grupach. Taka dawka witamin, śmiechu i zabawy dostarczyła dzieciom energii na wiosenne zabawy.

dzien_zielony1
dzien_zielony2
dzien_zielony3
dzien_zielony4
  

 

Współpraca Europejska

e-Twinning
Comenius